Reklama
Reklama

Z parkingu podziemnego na MTP będą mogli korzystać również mieszkańcy

fot. MTP

Inwestycja ma ruszyć już za kilka tygodni.

Podziemny parking zostanie zlokalizowany na terenie MTP, a wjazd do niego znajdować się będzie od ulicy Głogowskiej, w miejscu dawnej restauracji Adria. Parking będzie miał trzy poziomy i pomieści ponad 650 samochodów. Zagwarantuje także przestrzeń dla osób z niepełnosprawnościami. Będzie wyposażony w stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych.

Choć parking powstaje głównie z myślą o uczestnikach imprez targowych, skorzystają z niego również okoliczni mieszkańcy. Inwestycja niebawem ruszy. Wydaje się, że nie jest to bardzo skomplikowany projekt, więc na jesieni będziemy mogli ten parking uruchomić. Będzie to parking, który posłuży zarówno naszym gościom, gościom odwiedzającym również salę ziemi, czyli gościom koncertowym i oczywiście także dla mieszkańców Poznania. Myślę, że jest to bardzo dobra inwestycja w tym punkcie Poznania, a na górze oczywiście strefa gastronomii, strefa relaksu, strefa wystaw tymczasowych - mówiła dziś w rozmowie z Radiem Poznań wiceprezes targów Elżbieta Roeske.

Nad podziemnym parkingiem pojawi się nowa przestrzeń, która zostanie oddana mieszkańcom i turystom. Między pawilonami 1, 2 i 12, powstanie m.in. estetyczny, otoczony zielenią plac z miejscami do rekreacji i wypoczynku. Pomieści on ponad 10 tysięcy osób i doskonale sprawdzi się jako miejsce plenerowych wydarzeń kulturalnych, koncertów i eventów. W jego obrębie otwarte zostaną liczne restauracje i kawiarnie - informują przedstawiciele MTP.

Prace związane z przebudową placu i stworzeniem strefy kultury będą kosztowały blisko 39 mln zł i będą toczyć się równolegle z budową parkingu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na oblodzenie! Jeszcze do 9.00 obowiązuje ostrzeżenie IMGW
4℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
4.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro