Reklama
Reklama

Byłeś ofiarą przestępstwa? Zgłoś się po pomoc

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Policja

Od 22 do 28 lutego policja wraz z organizacjami pozarządowymi przeprowadza akcję "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem".

Każda osoba zainteresowana może w tym czasie uzyskać bezpłatną poradę prawną i psychologiczną m.in. w sądach, prokuraturach, komendach Policji, siedzibach prawniczych samorządów zawodowych czy organizacji pozarządowych w całym kraju.

Dzień Ofiar Przestępstw 22 lutego jest obchodzony nie tylko w Polsce, ale również w krajach członkowskich Unii Europejskiej. Z tym dniem związany jest również trwający właśnie "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem".

Akcja ma na celu zwrócić szczególną uwagę na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Czyli innymi słowy inicjatywą akcji jest nieść pomoc i wsparcie osobom pokrzywdzonym. Przedsięwzięcie ma charakter typowo edukacyjny.

Do akcji przyłączają się również poznańscy policjanci. W dniach 23, 24 oraz 26 lutego 2021 r. w godzinach 10.00 - 14.00 w Fundacji "Dziecko w Centrum" przy ul. Zeylanda 3 w Poznaniu policjanci Zespołu Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu będą udzielać porad dotyczących praw i form pomocy osobom pokrzywdzonym
- informuje sierż. szt. Marta Mróz z poznańskiej policji.

Listę pozostałych punktów udzielających pomocy znajdziemy tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
28.57 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro