Reklama
Reklama

Studenci malowidłem ozdobią jeden z zabytkowych dworców

fot. opatowek.pl

Artyści wykonają malowidło naścienne w holu głównym budynku dworca PKP w Opatówku.

Gmina Opatówek realizuje inwestycję remontu zniszczonego byłego dworca PKP oraz drogi dojazdowej i otoczenia wspomnianej stacji. W związku z zakończeniem prac związanych z modernizacją budynku dworca PKP w Opatówku przystąpiono do aranżacji jego wnętrz.

W aranżacji pomogą studenci z Wydziału Pedagogiczno - Artystycznego UAM w Kaliszu. W ubiegłym tygodniu odbyło się w tej sprawie spotkanie.

Tematem spotkania było szczegółowe omówienie współpracy pomiędzy Wydziałem Pedagogiczno - Artystycznym UAM w Kaliszu, a Gminą Opatówek. Na mocy zawartej współpracy artyści wykonają malowidło naścienne w holu głównym budynku dworca PKP w Opatówku, przedstawiające lokomotywę oraz motywy wiążące się z Gminą Opatówek - informują przedstawiciele gminy Opatowek. Wykonane zostaną także dwie cyfrowe wizualizacje, w mniejszych formatach, które zwisną we wnętrzu zabytkowego dworca - dodają.

Budynek po byłej stacji PKP w odnowionej szacie będzie służył wszystkim mieszkańcom gminy oraz regionu. Jest niejako wizytówką, którą widzą podróżni z okna pociągów przejeżdżających przez Opatówek- informuje Sekretarz Gminy Opatówek Krzysztof Dziedzic.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na ulicach miejscami może być ślisko!
5℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
20.49 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro