Reklama

Wiosna coraz bliżej. Są już przebiśniegi!

Cyadela | fot. Włodzimierz Hoppel

Po kilku cieplejszych dniach w Poznaniu i okolicach zaczęły pojawiać się już pierwsze oznaki wiosny.

Zdjęcia między innymi przebiśniegów przysłał do nas dziś nasz Czytelnik. Okazuje się, że pierwsze oznaki wiosny pojawiły się już Kórnickim Arboretum. Zapachniało wiosną. Kwitną oczary i pokazują się już pierwsze przebiśniegi i ranniki - czytamy na profilu na Facebooku Kórnickiego Arboretum.

To nie jedyne zwiastuny wiosny. Kolejna osoba przesłała do nas zdjęcia dzisiejszego poranka na złotnickich polach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Żurawie rozpoczęły już pierwsze tańce godowe, wszędzie słychać ich klangor. Do tego gęsi, łabędzie i setki innych ptaków. Stada saren widoczne są na każdym polu. Wiosna w powietrzu - pisze.

Mimo pierwszych oznak wiosnę kalendarzową przywitamy jednak dopiero za ponad miesiąc. A czy pogoda w Poznaniu wciąż będzie przypominać bardziej wiosnę niż zimę? Według prognoz ma tak być nawet do piątku, temperatury w najcieplejszym momencie dnia mogą wskazywać nawet 16 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej ma być w weekend - 6-7 stopni Celsjusza. W nadchodzącym tygodniu czeka nas też sporo słońca.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
12.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro