Reklama
Reklama

Nie żyje najsłynniejszy kot na Politechnice. Był ulubieńcem studentów i pracowników

fot. Politechnika Poznańska / FB

Czarny kot mieszkał na campusie Politechniki Poznańskiej na poznańskim Piotrowie od wielu lat. W końcu w 2015 roku doczekał się prawdziwej sławy w internecie - ulubieniec studentów miał swój fanpage "Kot z Polibudy". Trafiały tam zdjęcia kota zrobione przez jego "wielkich fanów". Przez to zrobiło się też o nim głośno w poznańskich mediach.

Kot zadomowił się w budynkach Politechniki Poznańskiej, gdzie znalazł prawdziwy dom. Wszyscy, go znali, kochali i o niego dbali. Zapewne nie ma studenta poznańskiej uczelni, który by o nim nie słyszał.

W sobotę wieczorem nadeszła bardzo smutna wiadomość. Z przykrością informujemy, że nie ma już z nami "KOTA z Polibudy" - napisali przedstawiciele Politechniki Poznańskiej na swoim profilu na Facebooku. Pod postem posypała się lawina komentarzy. Są deklaracje, że kot zostanie w pamięci wszystkich a także pomysły na jego upamiętnienie - na przykład stawiając na terenie campusu jego symboliczną figurkę.

Dziś smutna informacja pojawiła się też na profilu "Kot z Polibudy". To będzie prawdopodobnie niestety już ostatni post na tej stronie... Niestety, jak na każdego, nadszedł czas i na Kota z Polibudy... Podziękowania należą się ludziom, którzy zajmowali się i opiekowali się kotełem - napisał administrator i apeluje, by może w hołdzie tej uczelnianej "maskotce" wspomóc jakąś fundację, która dba o zwierzęta.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
19.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro