Reklama
Reklama

Avenida: "woda kapie z sufitu". Dyrekcja zapewnia, że to niewielki przeciek z dachu

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

O sprawie poinformował nas czytelnik.

- Od kilku dni w galerii Avenida ponownie kapie woda z sufitu na korytarzu, którym uczęszczają klienci. I nie byłoby to aż tak dziwne gdyby nie fakt, że przez cały styczeń 2021 w tym samym miejscu była ta sama awaria, która jak widać nie została usunięta - pisze nasz czytelnik. - To skandal, że władze galerii nie dbają o bezpieczeństwo klientów oraz pracowników., nie wspominając o względach estetycznych. Przypominam, że w 2014 roku w funkcjonującej wtedy pod nazwą City Center galerii zawalił się sufit, szczęście, że do tego zdarzenia doszło w godzinach nocnych. Tym razem może nie być tyle szczęścia i do zawalenia sufitu pod wpływem naporu wody może dojść w godzinach otwarcia - dodaje.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z galerią handlową Avenida. - Kilka dni temu zidentyfikowaliśmy niewielki przeciek z dachu budynku Centrum, który powstał w wyniku samoczynnego rozszczelnienia sie membrany dachowej - informuje dyrekcja obiektu. - Niezwłocznie wygrodziliśmy i zabezpieczyliśmy miejsce na pasazu, gdzie pojawiły sie krople wody. Tak szybko, jak tylko warunki pogodowe na to pozwoliły, podjeliśmy prace naprawcze na dachu, majace na celu usuniecie powstałej nieszczelności - dodaje.

Pod koniec kwietnia 2014 roku, w nocy, w galerii wówczas funkcjonującej pod nazwą Poznań City Center, zawalił się spory fragment sufitu podwieszanego (około 1000 metrów kwadratowych) na drugim piętrze obiektu. Nikomu nic się nie stało, ale w wyniku przeprowadzonej kontroli nadzoru budowlanego okazało się, że były trzy przyczyny zawalenia się sufitu. Po pierwsze na sufit naciekała woda przez nieszczelne połacie dachu. Po drugie doszło do awarii instalacji przeciwpożarowej, a po trzecie elementy sufitu podwieszonego przymocowano niewłaściwie do konstrukcji dachu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
46.44 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro