Reklama

Nad Maltą ma powstać akademik. Mieszkańcy okolicy mają wątpliwości

Tak ma wyglądać obiekt | fot. Enklawa Malta
Tak ma wyglądać obiekt | fot. Enklawa Malta

O tym, że rudera z ulicy Krańcowej zamieni się w akademik pisaliśmy już pod koniec stycznia.

Ruiny Wyższej Szkoły Sztuk Stosowanych kilka lat temu zostały kupione przez spółkę Enklawa Malta, która niedawno uzyskała pozwolenie na budowę (przekształcenie ruin w nowy obiekt) budynku zamieszkania zbiorowego. Ma tu powstać akademik, w którym będzie można kupić poszczególne lokale. Parkingi mają być zlokalizowane w hali garażowej.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Wielu mieszkańców Poznania ucieszyła wiadomość o tym, że rudera przestanie straszyć. Mieszkańcy najbliższej okolicy mają jednak pewne wątpliwości. - Czy w rzeczywistości nie będzie to apartamentowiec po zmianie planu? Gdyby był to hotel, nie wzbudzałoby to kontrowersji. Czy były prowadzone rozmowy z inwestorem w sprawie zmiany planu i studium? Czego mogą spodziewać się mieszkańcy ostatecznie - dopytuje w interpelacji do prezydenta radny Michał Grześ.

Bartosz Guss, zastępca prezydenta Poznania wyjaśnia, że działka znajduje się na terenie objętym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i jest oznaczona jako usługi oświaty i szkolnictwa wyższego. - Do Miejskiej Pracowni Urbanistycznej nie wpłynął żaden wniosek o zmianę planu miejscowego w zakresie przedmiotowej działki - tłumaczy.

Nie oznacza to jednak, że w tej kwestii nic nie może się zmienić. - 5 maja 2020 roku przystąpiono do sporządzenia nowego Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Poznania - i również do projektu Studium nie wpłynął żaden wniosek dotyczący terenu działki po Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej. Przy okazji sporządzania nowego Studium opracowywane są różnego rodzaju analizy przestrzenne, w tym Analiza zagospodarowania otoczenia poznańskich jezior, która swoim zasięgiem obejmuje przedmiotową działkę. Rezultaty analizy znajdą swoje odzwierciedlenie w projekcie ww. dokumentu, który będzie konsultowany z mieszkańcami w trakcie procedury planistycznej - dodaje.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
4.94 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro