Reklama
Reklama

Osiedle Trójpole - moc roślin i ogrody na dachu niczym w zachodnich metropoliach

Wybitny przedstawiciel modernizmu - Le Corbusier, powiedział kiedyś, że "materiałami do planowania przestrzennego miasta powinny być: niebo, przestrzeń, drzewa, stal i cement; według tego porządku i tej hierarchii", a miejskie budynki powinny dostarczać słońca, zieleni i przestrzeni. Jego słowa okazały się prorocze - dziś widać już gołym okiem, jak bardzo nam brakuje w wielkich miastach szczególnie dwóch ostatnich rzeczy. Jeśli chcemy wieść dobre życie w mieście musimy zmienić priorytety - wpuścić zieleń i odzyskać należne jej miejsce w betonowej przestrzeni.

Jednym z twórców, który śmiało podejmuje tę rękawicę, jest doświadczony deweloper Masterm. Jego najnowsze dzieło - osiedle Trójpole - to inwestycja na miarę XXI wieku, zupełnie inna niż te, do których przywykliśmy w Polsce. Proste, minimalistyczne bryły wypełnione od góry do dołu roślinnością przywołują na myśl raczej architekturę zachodnich metropolii, których projektanci dawno zdali sobie sprawę z wyzwania, jakim jest deficyt zieleni w mieście. Zlokalizowana na poznańskich Winiarach inwestycja to odważny krok w stronę zazieleniania także polskich miast i namacalny dowód na to, że zieleń w mieście jest nie tylko możliwa, ale szalenie potrzebna.

Kameralny kompleks składa się z dwóch, 5-ciosegmentowych budynków. Półhektarowa działka zlokalizowana jest u zbiegu ulic Trójpole i Piątkowskiej w Poznaniu, miejscu doskonale skomunikowanym z resztą miasta, a zarazem pozwalającym odetchnąć od gwarnego centrum. Wielkim atutem lokalizacji jest pobliski szybki tramwaj oraz bliskość aż trzech pięknych, miejskich jezior: Rusałki, Strzeszyńskiego i Kierskiego. Gdy tylko tego zapragną, mieszkańcy Trójpola mogą czerpać garściami z wielkomiejskich atrakcji, kiedy indziej odpocząć na własnych warunkach.

Co jest w tej inwestycji wyjątkowe, to obecność dużych, dojrzałych drzew. Nie znalazły się one na Trójpolu przypadkiem - wszystkie rosły tu jeszcze zanim rozpoczęto budowę. Zamiast jednak wyciąć rosnące na działce drzewa (jak to często jest w zwyczaju przy takich inwestycjach), poznański inwestor Masterm zadbał o ich wykopanie i przetransportowanie w inne miejsca. Skomplikowaną, lecz w 100% zakończoną sukcesem akcję przesadzania z udziałem profesjonalnego dźwigu, można prześledzić m.in. na oficjalnym profilu Masterm - Wyjątkowa Przestrzeń na Facebooku. Dziś drzewa cieszą oko nie tylko mieszkańców kompleksu, ale także okolicy.

Szacunek dla roślin i szukanie dla nich należnego im miejsca, to znak rozpoznawczy najnowszej inwestycji Masterm. Na Trójpolu widać to szczególnie wyraźnie. Oprócz rosnących tu od lat drzew, swój nowy dom znalazło tu łącznie ponad 20.000 różnych roślin. Drzewa, kwiaty i krzewy nie tylko odświeżają i oczyszczają powietrze z toksyn, lecz także obniżają temperaturę w upały. Ich piękny zapach i zielona barwa mają niebagatelny wpływ na codzienne samopoczucie, pomagają się wyciszyć, odetchnąć, zrelaksować. O to, by zieleń przez cały rok była imponująca i zadbana, dba wyspecjalizowana firma ogrodnicza - mieszkańcy mogą więc bez żadnego wysiłku cieszyć się jej pięknem na co dzień.

Co ciekawe, roślinami obsadzono na Trójpolu nie tylko otoczenie, lecz także balkony, tarasy, a nawet... dachy 4 wyjątkowych apartamentów. Wypełnione roślinnością w stylu angielskim i wykończone eleganckimi materiałami wysokiej jakości ogrody, robią ogromne wrażenie i dają niemalże nieograniczone możliwości rekreacji. Prywatne ogrody dachowe są nadal rzadkością, nie tylko w skali Poznania, lecz całego kraju. Tę kameralną, dostępną wyłącznie dla właścicieli 4 wyjątkowych mieszkań przestrzeń można wykorzystać jako miejsce spotkań, posiłków, treningów, a nawet kino letnie. A wszystko to na świeżym powietrzu, w upragnionej samotności i bez konieczności opuszczania miasta. Zważywszy na to, że prywatne ogrody dachowe są nadal rzadkością w naszym kraju, mieszkanie zapewnia prestiż i ponadprzeciętny poziom jakości życia.

Komfort przebywania w przemyślanej, inteligentnie zaprojektowanej i przyjaznej przestrzeni, szacunek do zieleni i dbałość o każdy detal zrealizowanych przez doświadczonego dewelopera Masterm Investment potwierdzają nie tylko zadowoleni klienci i mieszkańcy, ale także jury wielu konkursów architektonicznych. Warto wymienić chociażby niedawne wyróżnienie prestiżowego Stowarzyszenia Architektów Rzeczpospolitej Polskiej SARP dla poprzedniej inwestycji Masterm - pełnego zieleni, eleganckiego kompleksu Sokoła 1, który doskonale wpisuje się okolicę Sołacza. W 2017 r. nowoczesny kompleks Evergreen365 z balkonowymi oraz ogrodowymi szklarniami został natomiast wyróżniony w konkursie o Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro. Uznanie ekspertów, ale i rosnąca liczba inwestycji dowodzą tego, że projektanci Masterm Investment tworzą przestrzenie tak kochane przez Polaków. Przestrzenie dające mieszkańcom bezpieczeństwo, komfort i gwarancję wyjątkowej przyszłości, będącej fundamentem naszego życia. Masterm Investment to deweloper z pasją, z wiedzą, z wieloletnim doświadczeniem, a mieszkania od niego to inwestycja w spokojne życie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
17.41 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro