Reklama
Reklama

Z Warty Poznań do Lecha Poznań: Adrian Laskowski piłkarzem Kolejorza

fot. lechpoznan.pl/fot. Karol Mędak

Adrian Laskowski został piłkarzem Lecha Poznań.

28-latek od ponad dekady, zaliczając po drodze epizody w GKS Dopiewo i Polonii Bytom, bronił barw Warty Poznań. Wywalczył z nią m.in. awans do PKO BP Ekstraklasy, a jesienią wystąpił w sumie w 11 spotkaniach. Zimą jego umowa została jednak rozwiązana i piłkarz musiał poszukać nowego pracodawcy.

Ostatecznie podpisał kontrakt z Kolejorzem i wzmocni jego rezerwy, występujące w II lidze. - Doskonale znamy tego piłkarza z jego występów w Warcie Poznań, której ważnym zawodnikiem był w okresie, gdy wywalczyła ona awans najpierw do drugiej i pierwszej ligi, a następnie do samej ekstraklasy. Jesienią zdążył rozegrać w niej dziewięć spotkań, dwukrotnie pełniąc przy tym rolę kapitana swojej drużyny. Jesteśmy spokojni o jego jakość piłkarską i umiejętności, którymi Adrian dysponuje. Niecierpliwie czekamy na nadchodzącą rundę wiosenną i przystąpimy do niej mocniejsi kadrowo, niż do pierwszej części sezonu - powiedział dyrektor sportowy Akademii Lecha Poznań, Marcin Wróbel.

Laskowski wzmocni środek pola Lecha II. Już wcześniej z myślą o grze w rezerwach pozyskano Siergieja Kriwca i Wojciecha Onsorge. Zadaniem zespołu trenera Artura Węski, który wznowi rywalizację 27 lutego, będzie utrzymanie w II lidze.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-2℃
Poziom opadów:
4.3 mm
Wiatr do:
37 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro