Reklama

Gnieźnieńska posłanka Nowoczesnej przechodzi do Polski 2050 Szymona Hołowni

fot. Paulina Henning-Kloska / FB
fot. Paulina Henning-Kloska / FB

Paulina Henning-Kloska jest jedną z czterech osób, które właśnie zasiliły szeregi ruchu Polska 2050.

- Mamy przyjemność poinformować o włączeniu do Polski 2050 czworo nowych członków. Są to: posłanka Paulina Henning-Kloska, radna Edyta Łongiewska-Wijas ze Szczecina, profesor Tomasz Sójka z Poznania i mecenas Patrycja Borkowska z Łodzi - informuje ruch Szymona Hołowni.

- Łączy ich z nami nie tylko chęć do ciężkiej pracy dla Polski, ale również wspólne DNA, w którym leży współpraca ze Stowarzyszeniem Polska 2050 i Instytutem Strategie 2050. Łączy nas wspólne spojrzenie na nową jakość profesjonalnej polityki, wrażliwej na potrzeby ludzi. Łączy nas również głęboka potrzeba konsekwentnej budowy Polski demokratycznej, zielonej i solidarnej, a także myśl o przyszłych pokoleniach, nie o pojedynczej kadencji - dodaje.

- Moi drodzy, to jest dla mnie naprawdę ważny dzień. Podjęłam decyzję o przystąpieniu do Polski 2050 Szymona Hołowni. Przez ostatnie tygodnie miałam okazję poznać bliżej Szymona i jego ruch. Uwierzyłam w niego, bo jest autentyczny i ma marzenia o lepszej Polsce, takie, jakie miałam wchodząc do polityki w 2015 roku. Wierzę, że przewróci scenę polityczną i jest szansą na przerwanie rządów złej władzy. Dlatego chcę go wesprzeć na tak wczesnym etapie. Dziś twardo stoję na nogach i wiem co robię - zapewnia Paulina Henning-Kloska.

Posłanka zapewnia, że "nie zmienia poglądów, nie zmienia wartości". - Dalej będę walczyć o demokratyczne państwo prawa, niezależność mediów, godność polskich kobiet, rozsądek, umiar i odpowiedzialność w polityce - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro