Reklama
Reklama

CBA zatrzymało poznańskiego przedsiębiorcę. Wyłudził milion złotych podatku

Zdjęcie ilustracyjne | fot. CBA

Mężczyzna jest podejrzewany o wystawianie fałszywych faktur.

- Funkcjonariusze poznańskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali kolejną osobę w związku ze śledztwem dotyczącym posługiwania się nierzetelnymi fakturami VAT. Tym razem to przedsiębiorca z Poznania, działający w branży finansowej. Wszystko wskazuje na to, że w ramach procederu przestępczego mężczyzna dostarczał wypełnione częściowo blankiety faktur, które nie dokumentowały rzeczywistych zdarzeń gospodarczych i stanowiły w przestępczym procederze, podstawę do wyłudzenia podatku VAT - informuje CBA.

#wonderlandpolska Najlepszy barber w Swarzędzu! Najlepszy barber w Poznaniu! Depilacja woskiem do usługi barberskiej -50% od ceny regularnej tylko do 30 maja! Zarezerwuj wizytę już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

Na nielegalnym procederze Skarb Państwa stracił prawie milion złotych z tytułu nieuiszczonych podatków. - Jednocześnie agenci CBA przeszukali mieszkanie oraz miejsce pracy zatrzymanego. Mężczyzna usłyszał zarzuty w Prokuraturze Rejonowej w Szamotułach. Prokurator zastosował wobec niego dozór oraz poręczenie majątkowe - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
3℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
19.51 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro