Reklama
Reklama

Od rana płacimy więcej za przejazd A2 w Wielkopolsce

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Autostrada Wielkopolska
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Autostrada Wielkopolska

Autostrada Wielkopolska podniosła ceny za przejazd 150-kilometrowym odcinkiem trasy.

- Od 15 lutego 2021 roku zmianie ulegają stawki opłat za przejazd płatnymi odcinkami Autostrady Wielkopolskiej na trasie Nowy Tomyśl - Konin. Zmiana podyktowana jest rosnącymi kosztami utrzymania autostrady oraz wzrostem inflacji. Koszt przejazdu odcinkiem autostrady A2 Świecko - Nowy Tomyśl pozostaje bez zmian - poinformowała w piątek AW SA.

Jeszcze przed 6.00 rano w poniedziałek przejazd każdym z trzech 50-kilometrowych odcinków pomiędzy Koninem i Nowym Tomyślem płaciliśmy 22 złote. Od 6.00 rano płacimy o złotówkę więcej, a więc 23 złote. Mowa o samochodach osobowych i motocyklach. O złotówkę więcej płacą też pojazdy kategorii II (pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze oraz motocykle i pojazdy samochodowe o dwóch osiach z przyczepami) - zamiast 33 - 34 złote.

Podniesiono też opłaty za przejazdy pojazdami pozostałych kategorii. O 2 złote więcej płacą kierowcy pojazdów kategorii III (pojazdy samochodowe o trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze z przyczepami) - było 50, a jest 52 złote. O trzy złote wzrosła wysokość opłaty za przejazd pojazdem kategorii IV (pojazdy samochodowe o więcej niż trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o trzech osiach z przyczepami) - z 77 do 80 złotych. O 10 złotych więcej płacą pojazdy ponadnormatywne - zamiast 220 złotych, 230 złotych.

- Na poziom cen za przejazd płatnymi odcinkami Autostrady Wielkopolskiej wpływają realne koszty utrzymania, koszty obsługi kredytów oraz realizacja wieloletniego planu inwestycyjnego. Zmiana cen podyktowana jest również utrzymującą się presją inflacyjną - tłumaczy zarządca trasy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa!
6℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
14.24 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro