Reklama
Reklama

Jacek Jaśkowiak morsuje i odśnieża. Radni pytają go o stan poznańskich ulic

fot. facebook.com/PrezydentMiastaSopotu

Prezydent Poznania nie narzeka na nudę.

Jacek Jaśkowiak spędza weekend m.in. w towarzystwie Jacka Sutryka (prezydent Wrocławia), Jacka Karnowskiego (prezydent Sopotu) i rządzącego w Warszawie Rafała Trzaskowskiego.

Na profilach wspomnianych samorządowców w mediach społecznościowych można znaleźć zdjęcia z ich morsowania. Sam Jaśkowiak zamieścił na Facebooku film dokumentujący wspólne odśnieżanie. - Ze śniegiem radzimy sobie coraz lepiej. Trening czyni mistrza! - podsumował prezydent Poznania.


Jak to w przypadku Jacka Jaśkowiaka, reakcje internautów są skrajne. - SUPER Kochani tak trzeba i będzie Nam Lepiej się Żyło* - skomentowała jedna z internautek. - Świetna zespołowa praca i mega dystans oraz poczucie humoru!* - dodała kolejna.

Pod filmem dominują pozytywne wpisy, ale nie wszyscy byli tak optymistycznie nastawieni. - To może na ul. Paderewskiego Panowie pójdziecie się POBAWIĆ bo żeby przejść z jednej na drugą stronę ulicy trzeba przeskakiwać nasypy śniegu, bo żadnych chętnych do zabawy, którzy zrobiliby jakieś przerwy w tych górkach śniegu i lodu nie ma!!!!* - czytamy w jednym z wpisów. - Jakbyście poszli tak odśnieżać na ulicę to nawet można by przyznać, że pomysł dobry i wizerunkowy strzał w 10. Wy się zamiast tego chowacie gdzieś na jakiś grodzonym terenie jak tchórzofretki* - grzmi kolejny poznaniak.

*wpisy zamieściliśmy w oryginalnej, niezmienionej formie.

Tymczasem, jak zwrócił uwagę portal wtk.pl, o odśnieżanie Poznania w czasie intensywnych opadów na początku mijającego tygodnia pytają prezydenta miejscy radni. Mateusz Rozmiarek i Klaudia Strzelecka z PiS zwrócili się do Jacka Jaśkowiaka z interpelacją, w której zwracają uwagę na nieprzejezdne z powodu śniegu drogi, a także relacje mieszkańców i mediów, mówiące o komunikacyjnym paraliżu.

- Jak wyglądał według Państwa poziom odśnieżenia poznańskich ulic w sieci strategicznej i podstawowej - czy zadanie zostało wykonane w odpowiedni sposób? - pytają radni.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
3.14 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro