Reklama
Reklama

Kolejni kandydaci na żołnierzy WOT rozpoczęli szkolenie. Wśród nich księgowa, stolarz i mistrzyni Polski w zapasach

fot. 12. WBOT
fot. 12. WBOT

Ponad stu ochotników stawiło się w sobotę przed bramami koszar w Lesznie i Skwierzynie.

To rekruci do 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Są wśród nich mistrzyni Polski w zapasach, listonosz, księgowa, guwernantka, kucharz, stolarz,instruktor kitesurfingu, kierowca autobusu, ratownik WOPR oraz studenci i wielu tegorocznych maturzystów.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Dla części to początek szkolenia podstawowego, które zakończy się przysięgą. Inni już wcześniej służyli w wojsku, więc czeka ich szkolenie uzupełniające.

- Pomimo zmiany terminu ferii zimowych jestem bardzo pozytywnie zaskoczony frekwencją, jest ona na bardzo wysokim poziomie i myślę, że wynika to z tego że studenci zakończyli sesję egzaminacyjną i mogli podjąć wyzwanie udziału w szkoleniu w tym trudnym zimowym okresie - powiedział ppłk Dariusz Wyrzykowski dowódca 125. batalionu WOT z Leszna.

Trening wojskowy, który właśnie rozpoczęli rekruci, to wstęp do szkolenia zasadniczego, które trwa trzy lata. Dopiero wtedy żołnierz WOT uznawany jest za należycie wyszkolonego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
51.02 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro