Reklama
Reklama

Natychmiast po rozluźnieniu obostrzeń Polacy ruszyli w góry. Na Krupówkach tłum tańczył i śpiewał

Krupówki jeszcze w środę wyglądały dość spokojnie | fot. PAP/Grzegorz Momot
Krupówki jeszcze w środę wyglądały dość spokojnie | fot. PAP/Grzegorz Momot

Od 12 lutego dozwolona jest działalność m.in. hoteli.

Oczywiście tego typu miejsca, podobnie jak np. stoki narciarskie, powinny działać w ścisłym reżimie sanitarnym, To nie zraża Polaków, którzy tłumnie ruszyli na południe.

Jak informuje RMF FM, na zakopiance pojawił się ogromne korki, a w samym Zakopanem zarezerwowane są praktycznie wszystkie miejsca noclegowe - branża spodziewa się w ten weekend wizyty ok. 20 tysięcy gości.

Zabawa rozpoczęła się już w piątkowy wieczór. Na Krupówkach tłum ludzi śpiewał i tańczył w rytm muzyki, oczywiście o zachowaniu zalecanego przez rząd dystansu społecznego nie było mowy. Na widok mundurowych większość uczestników się rozbiegła, część otrzymała jednak mandaty m.in. za brak zakrycia ust i nosa.

Roman Wieczorek, rzecznik miejscowej policji, przyznał, że interweniowano już m.in. przy awanturach w hotelach i bójkach ulicznych.

Informacje o najeździe turystów napływają również z innych górskich ośrodków, takich jak Karpacz czy Szklarska Poręba. Tłoczno jest także na szlakach, choć na wielu z nich warunki, ze względu na zalegający śnieg i lód, są ciężkie.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
23.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro