Reklama
Reklama

Można się zgłaszać na płatne staże w Urzędzie Miasta

fot. UMP
fot. UMP

Na chętnych czeka kilkadziesiąt miejsc w Urzędzie Miasta Poznania, a także w Poznańskim Centrum Świadczeń i Zarządzie Geodezji Katastru Miejskiego GEOPOZ.

Wiosenna edycja staży w Urzędzie Miasta Poznania będzie realizowana od 6 kwietnia do 31 lipca. Aby zgłosić się na staż, należy wypełnić on-line formularz zgłoszeniowy - dostępny tutaj. Program skierowany jest do studentów i studentek jednolitych studiów magisterskich oraz studiów I stopnia (począwszy od 4 semestru), studiów II stopnia - dziennych, zaocznych, wieczorowych bądź eksternistycznych, uczelni państwowych lub prywatnych. Dodatkowo kandydaci ubiegający się o staż powinni studiować kierunek odpowiadający oczekiwaniom danego biura lub wydziału.

Wnioski będą przyjmowane do 1 marca. W formularzu można aplikować do maksymalnie 5 miejsc. Dlatego przed przystąpieniem do jego wypełniania warto zapoznać się z obszarem kompetencji i zadań biur i wydziałów - informują miejscy urzędnicy. Rozmowy kwalifikacyjne z wybranymi osobami (odrębnie do każdego wydziału, biura i jednostki) zaplanowano na marzec. Zostaną one przeprowadzone zdalnie (za pośrednictwem platformy Zoom) - dodają.

Dodatkowe informacje można uzyskać od poniedziałku do piątku, w godz. 7.30 - 15.30, pod numerem telefonu (61) 878 55 10 lub 603 301 292.

Autorski program praktyk i staży studenckich Urząd Miasta Poznania realizuje od 2003 roku. Akcja cieszy się ogromnym powodzeniem. Na 60 dotychczasowych edycji wpłynęło 35,5 tys. zgłoszeń. Na staż przyjęto dotąd 4,4 tys. studentów i studentek. Ponad 800 z nich po ukończeniu stażu zostało zatrudnionych w urzędzie na stałe.

W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją epidemiczną oraz w trosce o wspólne bezpieczeństwo Urząd Miasta Poznania uzależnia realizację programu od obowiązujących wytycznych - kończą urzędnicy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
56.49 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro