Reklama
Reklama

Rozbito grupę oszukującą "na policjanta". Szefem Wielkopolanin

fot. policja
fot. policja

Policjanci z Będzina zatrzymali trzy osoby.

Grupa próbowała oszukać 64-letnią mieszkankę Będzina. - Pierwszą zatrzymaną w sprawie była 31-letnia mieszkanka Mysłowic. Starsza kobieta, po tym jak odebrała telefon od osoby podającej się za policjantkę, udała się na pocztę by przekazem przesłać pieniądze. Transakcja ta miała "ochronić" oszczędności 64-latki przed działaniem przestępców - tłumaczą będzińscy policjanci. - Dzięki prawidłowej reakcji pracowników urzędu pocztowego nie doszło do oszustwa, a prawdziwym policjantom udało się kilka godzin później zatrzymać 31-letnią oszustkę - dodają.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

31-latkę zatrzymano na poczcie w Katowicach. Tam próbowała odebrać pieniądze. Policjanci ustalili też tożsamość kolejnej kobiety biorącej udział w procederze. To 25-latka z Siemianowic Śląskich. Ale to nie koniec. - We wtorek w ręce policjantów wpadła także osoba kierująca całą grupą. 42-letni mężczyzna został zatrzymany na terenie województwa wielkopolskiego przez tamtejszych policjantów. "Mózg" operacji usłyszał już zarzut związany z organizacją i kierowaniem zorganizowaną grupą przestępczą.

Z ustaleń portalu gniezno24.com wynika, że 42-latek to mieszkaniec Gniezna. Mężczyzna trafił już do aresztu. Wcześniej postawiono mu zarzuty m.in. kierowania grupą przestępczą.

- Będzińscy śledczy nie wykluczają, że oszuści mają na swoim koncie inne podobne przestępstwa na terenie kraju, za które mogą w najbliższym czasie usłyszeć dodatkowe zarzuty - kończą.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
5.45 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro