Reklama

Poznań zamierza wystąpić z GOAP-u. "Naszym zadaniem jest dbanie o interesy poznanianek i poznaniaków"

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. GOAP

Poznań chce między innymi powstrzymać podwyżki za śmieci dla poznaniaków.

Nie raz na łamach naszego portalu informowaliśmy o sytuacji z GOAP. Wiele informacji przesyłali do nas sami niezadowoleni z usług mieszkańcy, których osiedla tonęły w śmieciach. Przedstawiciele ZM GOAP za każdym razem deklarowali, że robią wszystko, by problemy rozwiązać. I jak tłumaczono choć związek organizuje system niewiele może zrobić, gdy firmy śmieciowe nie wywiązują się z umowy na wywóz śmieci.

Jak informuje dziś "Głos Wielkopolski" miasto zamierza opuścić GOAP a tym samym mieć bezpośredni wpływ na organizację odbioru i zagospodarowania odpadów.

Sytuację komentuje też prezydent Poznania. Przyszłość Poznania w ZM GOAP zależy od radnych. Z tymi liczbami trudno jednak dyskutować, a naszym zadaniem jest dbanie o interesy poznanianek i poznaniaków. Wystąpienie z GOAP nie wyklucza jednak dalszej współpracy z naszymi dotychczasowymi partnerami na terenie aglomeracji i powiatu. Co więcej, umożliwi korzystanie z poznańskiej instalacji także gminom spoza związku - napisał Jacek Jaśkowiak na Facebooku.

Jak dowiedział się "Głos Wielkopolski", wyjście Poznania ze związku możliwe byłoby już 1 stycznia przyszłego roku. System ma zostać uszczelniony i uproszczony. Może to oznaczać także niższe opłaty dla mieszkańców.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
2.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro