Reklama
Reklama

ZDM: "odśnieżamy wszystkie kategorie dróg"

fot. ZDM
fot. ZDM

Drogowcy zdają raport z prac w mieście.

- Do godziny 3.00 nad ranem pługi pracowały na sieci dróg lokalnych drugiego stopnia. To ulice administrowane przez ZDM w obrębie osiedli mieszkaniowych, istotne komunikacyjnie, o łącznej długości prawie 130 km. Następnie sprzęt wrócił na drogi o znaczeniu strategicznym (ponad 270 km - to jezdnie ram komunikacyjnych, główne trasy wlotowe do miasta, dojazdy do najważniejszych instytucji miasta i największych szpitali). Przed godziną 5.00 rano pługoposypywarki przejechały na ulice układu podstawowego (258 km - to jezdnie ulic łączących osiedla mieszkaniowe z centrum miasta, pozostałe trasy wlotowe do miasta oraz trasy miejskiej komunikacji autobusowej) - podaje Zarząd Dróg Miejskich.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

W tej chwili odśnieżane są drogi rowerowe, chodniki oraz ulice układu strategicznego. Jeszcze dziś może prószyć śnieg, więc sprzęt do odśnieżania będzie widoczny na trasach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.65 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro