Reklama
Reklama

Driftują pod M1: 6 kierowców z mandatami

fot. Dzik spod M1
fot. Dzik spod M1

Popadał śnieg, kierowców zaczęło "ponosić".

Do naszej redakcji dotarło nagranie, na którym widać kierowców driftujących na zaśnieżonym parkingu pod centrum handlowym M1 na Franowie. Nagranie powstało we wtorek przed 20.00 i widać na nim sporo miłośników "mocnych wrażeń".

Marta Mróz z poznańskiej policji przyznaje, że we wtorek policjanci nie byli w tym miejscu, ale pojawili się na parkingu w poniedziałek. - Zastano tam sześciu kierowców, którzy celowo wprowadzali swoje samochody w poślizg. Wszyscy zostali ukarani mandatami w wysokości 500 złotych za jazdę samochodem z prędkością, która nie zapewnia panowania nad pojazdem - tłumaczy. Dodatkowo jeden z kierowców, 21-latek, prowadził auto pomimo cofniętych mu uprawnień. - Sprawa zostanie skierowana do sądu - dodaje.

Policjanci proszą o sygnały w sprawie kierowców, którzy driftują w mieście. - To bardzo niebezpieczne zachowanie. Kierowcy często nie potrafią zapanować nad samochodem wprowadzonym w poślizg i dlatego nie można tego robić na ogólnodostępnym parkingu czy ulicy - zaznacza Mróz.

Jeśli ktoś chce "zabawić się" w driftowanie, powinien udać się na profesjonalny tor.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
8.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro