Reklama
Reklama

Kurier jeździ na letnich oponach. "Zakopałem się 15 razy, nie mogę się doprosić wymiany opon"

Kurier, który każdego dnia dostarcza do poznaniaków i mieszkańców podpoznańskich miejscowości setki przesyłek skarży się na samochód, którym musi jeździć.

O tym, że w poniedziałek warunki drogowe w Poznaniu i regionie były fatalne, pisaliśmy już na naszym portalu. Tylko w poniedziałek jeden z kurierów 15 razy zakopał się na ulicach. Jak twierdzi, nie może doprosić się u swoich przełożonych wymiany opon na zimowe. Jeździ więc samochodem z oponami letnimi.

W Polsce nie ma obowiązku zmiany opon na zimowe, wciąż jest to jedynie zalecenie. To więc od dobrej woli i rozsądku właściciela auta zależy, czy zdecyduje się na zmianę ogumienia przed zimą lub w jej trakcie. Nie da się jednak ukryć, że jazda na letnich oponach w śnieżycy do bezpiecznych nie należy. Nie tylko dla kierowcy tego auta, ale też dla innych uczestników ruchu. Problem jest szczególnie istotny w przypadku kierowców zawodowych, jakimi są kurierze.

Zapytaliśmy o szczegóły firmę, której kurier nam się poskarżył. - Kurierzy DPD Polska współpracują z DPD Polska na podstawie umowy o współpracę i jako samodzielni przedsiębiorcy sami odpowiadają za samochody, którymi wykonują swoje obowiązki - odpowiedziało nam Biuro Komunikacji DPD Polska. - Większość kurierów DPD używa do pracy samochodów typu bus wyposażonych standardowo w opony całoroczne, niepodlegające sezonowej wymianie - dodało.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.03 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro