Reklama
Reklama

Pracownicy sanepidu skarżą się do GIS. "Po co nakładamy mandaty, które i tak są anulowane?"

Pracownicy sanepidu zajmują się m.in. kontrolą restauracji, które otwierają się wbrew obostrzeniom | fot. Nenad Maric z Pixabay

Pracownicy sanepidu skarżą się na swoją sytuację.

Radio Zet dotarło do pisma, które pod koniec stycznia Dorota Walczak, szefowa sanepidowskiej "Solidarności", wysłała do Głównego Inspektora Sanitarnego. W ubiegłym tygodniu doszło do spotkania w tej sprawie, ale nie ustalono niczego konkretnego.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA

W piśmie znalazła się m.in. wzmianka o listach "pracowników sanepidu łamiących prawo", które mają tworzyć kontrolowani przedsiębiorcy. Według związkowców mogą być one wykorzystane później do ewentualnego pociągnięcia urzędników do odpowiedzialności.

Szefowa związku domaga się "uporządkowania wszystkich aktów prawnych, tak by nasze działania były skuteczne, nasza praca bezpieczna, a wydawanie poleceń pracownikom miało sens". Zwraca też uwagę na decyzje sądów, które uchylają kary, uznając je za bezpodstawne. "Po co nakładamy mandaty, które i tak są anulowane?" pyta Dorota Walczak.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
3.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro