Reklama

To już pewne. MTP wynajęły budynek restauracji w Parku Sołackim

fot. Meridian's Restauracja & Hotel / FB
fot. Meridian's Restauracja & Hotel / FB

Już we wrześniu ubiegłego roku pojawiły się doniesienia o możliwym wynajęciu obiektu przez Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Teraz mamy tego potwierdzenie. Spółka MTP wynajęła obiekt restauracji z Parku Sołackiego od Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych. Ma tu działać nie tylko restauracja, ale też butikowy hotel "Port Sołacz".

- Zastanawialiśmy się nad nazwą, która oddawałaby unikalny charakter tego miejsca: nad wodą, w otoczeniu pięknie urządzonej zieleni, miejsca, które jest przystanią w mieście - tłumaczy Elżbieta Roeske, wiceprezes zarządu Grupy MTP. - Port Sołacz będzie naturalnym rozwinięciem naszej działalności gastronomicznej, którą nieustannie doskonalimy na targach jako koncept gastronomiczny GARDENcity. Do Portu Sołacz "zawinąć" będą mogli wszyscy, którzy są zmęczeni zgiełkiem miasta, cenią sobie wyborną kuchnię, niebanalne wnętrza i ciekawą ofertę kulturalną - przekonuje.

Restauracja ma serwować dania kuchni europejskiej, ale też śródziemnomorskiej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, lokal gastronomiczny zacznie działać jesienią - po niezbędnym remoncie. Wcześniej, już wiosną, ma się tu pojawić ogródek kawiarniany.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
7.36 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro