Reklama

Ojciec 21-latka zastrzelonego w Koninie skazany za nawoływanie do zabójstwa

fot. WTK / archiwum

Wyrok wydano w styczniu.

14 listopada 2019 roku policjanci patrolujący osiedle przy ulicy Wyszyńskiego w Koninie zauważyli 3 osoby, które podejrzanie się zachowywały. Postanowili je wylegitymować. Wówczas jeden z mężczyzn miał zacząć uciekać. Ostatecznie policjant oddał strzał do uciekającego, który okazał się śmiertelny. Policjanci od początku podkreślają, że użycia broni wymagała sytuacja.

#peselniemaznaczenia #wonderlandpolska Mezoterapia mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

Policjanta, który postrzelił 21-latka, wciąż nie przesłuchano. Mężczyzna wrócił już do pracy. Śledztwo cały czas trwa, a jest w nim sporo niejasności. Dwóch biegłych twierdzi, że 21-latka postrzelono w klatkę piersiową, trzeci natomiast przedstawił inną opinię. Jego zdaniem mężczyznę postrzelono w plecy.

W grudniu ubiegłego roku zatrzymano Artura C. - ojca zastrzelonego 21-latka. Postawiono mu zarzut nawoływania do zbrodni zabójstwa. C. na Facebooku umieścił zdjęcie policjanta, który postrzelił jego syna i nazwał go mordercą. Podał też jego dane osobowe. Jak podał portal interia.pl, mężczyznę skazano na karę 2400 złotych grzywny.

Dodatkowo Artur C. może odpowiadać za udostępnianie danych z postępowania dotyczącego postrzelenia 21-latka.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Gdzie ta wiosna? Od deszczu odpoczniemy dopiero w niedzielę
12℃
3℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro