Reklama

250 kg czystej marihuany przechwycone pod Poznaniem. Zatrzymano pseudokibiców Lecha Poznań

fot. policja
fot. policja

Transport narkotyków odbywał się ze świeżymi ogórkami.

Wielkopolscy policjanci zdradzają szczegóły akcji, jaka odbyła się kilka dni temu na terenie Mosiny. Policjanci z Poznania we współpracy z funkcjonariuszami ze Szczecina weszli na jedną z posesji, na której dwóch mężczyzn przeładowywało towar z ciężarówki do busa. - W workach typu Big Bag znajdowały się świeże ogórki. Pod kilkuset kilogramową warstwą warzyw ukryte były sprasowane pakiety marihuany - informuje Andrzej Borowiak z policji.

Takich pakietów znaleziono kilkaset. Łącznie ważyły ponad 250 kilogramów. - Policjanci zajmujący się tą sprawą oszacowali, że rynkowa wartość narkotyków w tej postaci wynosi ponad dziesięć milionów złotych - dodaje.

W związku ze sprawą zatrzymano 31-latka i 34-latka. - Obaj w przeszłości przewijali się w różnych sprawach kryminalnych. Prokurator z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, na podstawie materiałów dowodowych, przestawił mężczyznom zarzuty posiadania narkotyków w dużej ilości i udziału w obrocie tymi środkami. Za tego rodzaju przestępstwo grozi im kara do 12 lat więzienia. Na wniosek Policji i Prokuratury Sąd z Poznaniu aresztował obu podejrzanych - zaznacza Borowiak.

Gazeta Wyborcza ustaliła, że zatrzymani to pseudokibice Lecha Poznań. Jeden z nich kilka lat temu został postrzelony na stacji benzynowej na poznańskim Szczepankowie, o czym informowaliśmy na naszym portalu. Z zabezpieczonych narkotyków można by przygotować 1,5 miliona porcji marihuany. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
8.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro