Reklama
Reklama

Pługopiaskarki jeżdżą, ale pługi mają podniesione i nic nie rozsypują. ZDM wyjaśnia

fot. Czytelniczka
fot. Czytelniczka

Do naszej redakcji dotarły informacje o przejazdach po poznańskich trasach pługów, które wcale nie odśnieżały ulic.

- Może sytuacja na ulicy byłaby zupełnie inna, gdyby odśnieżarki zamiast jeździć z podniesionym pługiem wykonywałyby swoją pracę. Podczas 40 minut, które spędziłam stojąc w korku na ulicy Hetmańskiej, przejechały w stronę ronda Starołęka dwa pojazdy utrzymania dróg i żaden z nich nie odśnieżał - napisała do nas czytelniczka.

Nasz kolejny czytelnik także widział dwa pługi, które jechały poznańskimi ulicami, ale ich nie odśnieżały. Jeden z nich spotkał na ulicy Jana Pawła II - jechał ze Śródki w stronę Rataj.

Zarząd Dróg Miejskich przyznaje, że bez zdjęcia czy choćby nazwy firmy umieszczonej na pługu, trudno jest stwierdzić dlaczego nie odśnieżał on ulicy. - Mogły to nie być pługi przeznaczone dla Poznania, tylko np. na drogi pod Poznaniem - sugeruje Marcin Idczak z ZDM. - Pługi mogły też jechać w inny rejon np. na Nowe Miasto z bazy przy ul. Góreckiej - dodaje. - Jak kierowca ma ochotę to może przesłać lokalizację, datę i godzinę, nr rejestracyjny (dobrze, by był ze zdjęciem) na [email protected] i sprawdzimy, czy pług mógł tak jechać - zapewnia.

Na poznańskich ulicach obecnie pracują 43 pługoposypywarki oraz 18 pługów z piaskarkami. Łącznie w Poznaniu do odśnieżenia jest 870,3 km dróg i ponad 132 km dróg rowerowych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro