Reklama

Na poznańskie torowiska wyjechał tramwajowy pług śnieżny. Pierwszy raz od 10 lat!

fot. MPK Poznań

To pokazuje, jak złe warunki pogodowe panują w mieście.

- Dzisiejszy poniedziałek, z racji jeszcze wciąż padającego śniegu, w dodatku zamieci i kolejne dni opadów śniegu i mocnych mrozów, będą na pewno trudne. Prosimy zatem o ostrożność - apeluje Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

#peselniemaznaczenia #wonderlandpolska Mezoterapia mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

- Pługopiaskarki są już w działaniu na drogach od 3.36 w nocy, ale wiatr nasypuje kolejny śnieg. Wyjechał też po raz pierwszy od 10 lat tramwajowy pług śnieżny, ponieważ skala warunków jest tak zła. Z rana były utrudnienia m.in. na ulicach Bukowskiej i Gwarnej. Wszystkie tramwaje są w trasach, ale z racji wstrzymań ruchu, przejazd dziś mocno odbiega od rozkładu - dodaje.

- Przypominamy też zarządcom nieruchomości o odśnieżaniu chodników, w tym na osiedlach. Jeśli widzisz leżącą gdzieś osobę bezdomną na dworze - proszę dzwoń pod numer alarmowy 112 lub Straży Miejskiej 986 - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Gdzie ta wiosna? Od deszczu odpoczniemy dopiero w niedzielę
12℃
3℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro