Reklama
Reklama

Radny chce, by w Poznaniu powstała ulica Kaczyńskiego

Ulica ma przebiegać w tym rejonie | fot. Google Street View
Ulica ma przebiegać w tym rejonie | fot. Google Street View

Bogusława Kaczyńskiego.

Z wnioskiem o upamiętnienie wybitnego polskiego dziennikarza i krytyka muzycznego wystąpił radny Nowoczesnej Wojciech Chudy. Proponuje, by Bogusław Kaczyński otrzymał swoją ulicę na Łacinie. Byłaby to ulica łącząca Milczańską z Niemena (obecnie jest w planach).

- Bogusław Kaczyński, którego piątą rocznicę śmierci obchodzimy w tym roku, był wybitnym polskim dziennikarzem, publicystą, krytykiem muzycznym, popularyzatorem muzyki poważnej, autorem i prezenterem programów telewizyjnych. Za swoją pracę i zaangażowanie wyróżniany był licznymi nagrodami, miedzy innymi: Orderem Uśmiechu (1995), Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (1999), "Złotym Ekranem", "Wiktorem", "Złotym Hipolitem", nagrodą Ministra Kultury i Sztuki (2003), Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski (2016). W plebiscycie Koniec Wieku, organizowanym przez tygodnik "Polityka", został zaliczony do grona dziesięciu największych osobowości telewizyjnych XX wieku. Prowadził transmisje telewizyjne najważniejszych krajowych i zagranicznych wydarzeń muzycznych, w tym odbywającego się w Poznaniu Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego - wymienia Chudy.

- Bogusław Kaczyński był wybitną postacią świata muzyki. Jego upamiętnienie, w postaci nadania nazwy jednej z miejskich ulic, będzie symbolicznym wyrazem uznania władz miasta Poznania dla polskiej kultury muzycznej - dodaje.

Przypomnijmy, że na Łacinie mamy już ulice związane z historią polskiej muzyki. Jest więc ulica Czesława Niemena, Anny Jantar, a także aleja Krzysztofa Komedy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu
24℃
13℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.30 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro