Reklama
Reklama

ZDM: "pierwsze pojazdy odśnieżające wyjechały po godzinie 3"

fot. ZDM
fot. ZDM

Nasi czytelnicy skarżą się, że drogowcy "znowu" zaspali.

- W sumie nie powinno mnie to dziwić, ale jednak jestem zły, bo o tym, że będzie padać śnieg trąbiono od kilku dni. A w Poznaniu? A w Poznaniu jak zwykle drogowcy śpią! - napisał do nas czytelnik. - Czy jeśli wiadomo, że będą duże opady śniegu, to wszystkie piaskarki nie powinny być w terenie? Czekam aktualnie na autobus przy samej bazie na Podolanach i widzę kilkanaście piaskarek w bazie - dodaje kolejny.

Zarząd Dróg Miejskich zapewnia, że służby działają od wczesnych godzin porannych. - Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności na ulicach. Pierwsze pojazdy, których celem jest odśnieżanie ulic wyjechały na sieć dróg strategicznych po godzinie 3, na ulice układu podstawowego po godzinie 5 - wyjaśnia ZDM. - Przez najbliższe godziny nad Poznaniem będą śnieżyce i zamiecie śnieżne. Dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Przypominamy, że przy takiej pogodzie możemy jedynie minimalizować skutki opadów - dodaje.

Zgłoszenia dotyczące Akcji Zima można przekazywać do ZDM pod numerem 61 64 77 231 lub mailowo: [email protected].

- Działania służb drogowych mają na celu jedynie łagodzenie skutków niekorzystnej aury na drogach, w zmiennych warunkach drogowych należy zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza na mostach i wiaduktach, przy zbiornikach wodnych, na terenach zalesionych, prędkość należy dostosować do panujących warunków atmosferycznych - radzą drogowcy.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogoda wciąż może być niebezpieczna. Oto najnowsze informacje!
22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.29 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro