Reklama
Reklama

Co z odśnieżaniem tras w Wielkopolsce?

S11 w Gądkach | fot. GDDKiA
S11 w Gądkach | fot. GDDKiA

Choć na drogach w całym regionie pracują obecnie dziesiątki pługopiaskarek, sytuacja w najbliższych godzinach się nie poprawi.

W przypadku Poznania odśnieżanie odbywa się zgodnie z kolejnością uzależnioną od ważności tras. Najpierw odśnieżane są drogi z największym natężeniem ruchu, a później mniej popularne wśród kierowców. Niestety obecnie w mieście drogi są białe, a warunki do jazdy bardzo trudne. Podobnie jest jednak w całym województwie. Nawet na drogach wojewódzkich i krajowych odśnieżanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad są białe odcinki, co oznacza trudne warunki dla kierowców.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Tak jak pisaliśmy na naszym portalu już wcześniej, sytuacja pogodowa jest bardzo trudna - na termometrach -10 stopni Celsjusza, co wpływa niekorzystnie m.in. na działanie soli drogowej, a do tego jest bardzo wietrznie. Przy intensywnych opadach śniegu oznacza to bardzo trudne warunki do pracy dla pługopiaskarek.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
27.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro