Reklama

Poznań Główny: taksówkarze wciąż zastawiają strefę Kiss & Ride

fot. Jake

Strefa Kiss & Ride przy dworcu Poznań Główny, w której można się zatrzymać na minutę, powinna służyć kierowcom odwożącym kogoś na pociąg lub odbierającym z dworca. Wciąż jednak można tu spotkać parkujących taksówkarzy.

Już wiele razy pisaliśmy na naszym portalu o problemie z taksówkami parkującymi w strefie Kiss & Ride przy Poznaniu Głównym. Jak się okazuje temat wciąż pozostaje aktualny, o czym w sobotę wieczorem przekonał się nasz Czytelnik. Kiss & Ride jak zwykle zajęty przez taksówki - pisze i wysyła zdjęcie.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Służby wielokrotnie deklarowały nam, że po każdym zgłoszeniu bywają w tym miejscu, ale kierowcy taksówek jeśli tylko zauważą, że zbliża się radiowóz odjeżdżają i trudno kogoś ukarać. W praktyce funkcjonariusze musieliby obserwować to miejsce 24 godziny na dobę.

Do sprawy jakiś czas temu odnieśli się też kierowcy taksówek. Swoje zachowanie tłumaczą między innymi zbyt małą liczbą przeznaczonych dla nich miejsc, a także tym, że podróżujący często nie znają topografii dworca i parkują właśnie w tym miejscu, by im ułatwić znalezienie właściwego auta. Pojawiały się też głosy kierowców taksówek, którzy tłumaczyli, że ich miejsca często zajmowane są przez innych kierowców.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro