Reklama

Kolejne "Mieszkania Plus" powstają w Wielkopolsce

fot. WUW Poznań

Inwestycja trwa we Wrześni.

We Wrześni powstanie sto mieszkań w ramach rządowego programu "Mieszkanie Plus". Dwa czterokondygnacyjne obiekty powstaną we wschodniej części miasta, w otoczeniu nowej zabudowy mieszkaniowej na osiedlu przy ulicy Bronisławy Śmidowicz. Inwestycja została zakupiona i realizowana jest we współpracy PFR Nieruchomości z podmiotem prywatnym - wielkopolską spółką Everest Development. Najem mieszkań objęty będzie dopłatami w ramach "Mieszkania na start" - rządowego programu dopłat do czynszu - informuje Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego.

Wśród wielu działań społecznych rządu Zjednoczonej Prawicy, paleta programów pod wspólną nazwą "Mieszkanie Plus" jest jednym z bardziej wymagających i złożonych w realizacji - podkreślił Maciej Bieniek. I dodał: To, co jest istotną cechą programu, to nakierowanie na mniejsze ośrodki miejskie, które często omijane są przez rynkowych potentatów. Dlatego cieszę się, że możemy gościć dzisiaj tutaj, we Wrześni, już na trwającej inwestycji, bo to potwierdzenie, że program realnie działa.

Realizacja inwestycji rozpoczęła się w czwartym kwartale 2020 roku. Lokale do najmu zostaną przekazane w stanie wykończonym w standardzie podstawowym w pierwszym kwartale 2022 roku. Obecnie jeden z budynków osiągnął stan surowy otwarty, zaś pod drugi wylano fundamenty. W piątek odbyło się uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego pod rozpoczętą już budowę.

Mieszkania stanowią alternatywę dla zakupu mieszkania na kredyt. W ramach rządowego programu mieszkaniowego do tej pory, na terenie Wielkopolski przekazano 402 mieszkania. 36 mieszkań powstało w Kępnie, a pozostałe 366 mieszkań wybudowano w trzech lokalizacjach na terenie Jarocina.

W Polsce rynek mieszkaniowy rozwija się prężnie. W ostatnich latach obserwujemy wzrost liczby budowanych mieszkań. W 2020 roku oddano do użytkowania prawie 222 000 lokali. To najlepszy wynik od 40 lat - mówiła wiceminister rozwoju, pracy i technologii Anna Kornecka.

W całej Polsce PFR Nieruchomości przekazało do użytku 1017 mieszkań, a w budowie znajduje się 2351. W bieżącym roku PFR Nieruchomości planuje przekazanie najemcom 1661 mieszkań i rozpoczęcie budowy 1712 kolejnych - informował prezes zarządu PFR Nieruchomości Wojciech Caruk.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
3.14 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro