Reklama
Reklama

Kriwiec i Onsorge zawodnikami Lecha Poznań. Zagrają w rezerwach

fot. lechpoznan.pl/fot. Maciej Springer
fot. lechpoznan.pl/fot. Maciej Springer

Lech Poznań ostatecznie sfinalizował wzmocnienia swoich rezerw.

Testy medyczne Wojciecha Onsorge i Siergieja Kriwca zostały zaliczone pomyślnie, więc obaj zawodnicy mogli podpisać kontrakty z Kolejorzem. Umowy będą ważne do czerwca 2022 roku.

Dla Kriwca to powrót do Lecha po dziewięciu latach. Białorusin ma na koncie występy m.in. w lidze francuskiej i chińskiej. - Siergiej to piłkarz o nie tylko bogatej karierze piłkarskiej, ale także mogący dać dużo dobrego naszym rezerwom. Mówimy tutaj nie tylko o podpowiedziach kierowanych w stronę młodszych kolegów, ale jesteśmy przekonani, że wniesie do drużyny również ogromną wartość sportową. Liczymy na to, że wspomoże cały drugi zespół, a w szczególności jego przednie formacje - tłumaczył Marcin Wróbel, dyrektor sportowy Akademii Lecha Poznań.

- Cały czas pozostawałem blisko Poznania, mam tutaj rodzinę i obserwowałem, co dzieje się w Lechu. Cieszę się, że spotykam znajome twarze, Grzesiek (Wojtkowiak - przyp. red,) sporo mi pomógł przy wejściu do szatni rezerw. Przede mną teraz jeszcze chwila na aklimatyzację przed startem, praca w młodszym otoczeniu też jest czymś dla mnie nowym i cieszę się na to doświadczenie. Mam sporo chęci do gry i liczę, że zdrowie będzie mi dopisywało - powiedział Kriwiec.

Z kolei Onsorge to wychowanek Warty Poznań, występujący ostatnio w trzecioligowej Polonii Środa Wielkopolska. - Mieszkałem w Poznaniu wiele lat i wiem, ile znaczy Lech dla całej Wielkopolski. To największy klub w Polsce, a przy podejmowaniu decyzji o przyjściu tutaj nie wahałem się ani chwili. Spędziłem trochę czasu w Warcie Poznań z Łukaszem Radlińskim czy Arturem Marciniakiem, ale sporo chłopaków z rezerw kojarzę także z boiska. Nie ukrywam, że mamy tu bardzo dużo młodych zawodników, których również szybko tutaj poznaję i dobrze się czuję w tej drużynie - powiedział 26-letni obrońca.

Po 17 kolejkach II ligi (3. szczebel rozgrywkowy) Lech II Poznań ma na koncie 14 punktów i zajmuje 17. lokatę, zagrożoną spadkiem. Wiosną zespół poprowadzi Artur Węska, który zastąpił na stanowisku trenera Rafałą Ulatowskiego, łączącego dotychczas tę funkcję z pracą w akademii.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Silny wiatr w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już około 200 zgłoszeń
17℃
11℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
5.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro