Reklama

CBŚP rozbiło wielkopolski gang. Część zatrzymanych powiązana z pseudokibicami

fot. CBŚP
fot. CBŚP

Zatrzymano 8 osób.

Sprawą od pewnego czasu zajmowali się funkcjonariusze poznańskiego Centralnego Biura Śledczego Policji pod nadzorem szczecińskiej prokuratury. Chodzi o wielkopolski gang popełniający przestępstwa o charakterze kryminalnym.

- Niektórzy z członków mają powiązania z pseudokibicami jednego z poznańskich klubów sportowych. Według śledczych grupa mogła działać na terenie woj. wielkopolskiego i zachodniopomorskiego od 2019 roku, aż do jej rozbicia. Z zebranego materiału dowodowego wynika, że członkowie grupy mogli wprowadzić do obrotu ponad 100 kg różnego rodzaju narkotyków - wyjaśnia CBŚP.

W ubiegłym tygodniu zatrzymano 8 osób. W ich mieszkaniach i pomieszczeniach przez nich użytkowanych zabezpieczono narkotyki, części samochodowe, a także BMW ze specjalną skrytką do transportowania narkotyków.

- Prokurator przedstawił 7 podejrzanym zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym 3 osobom grozi odpowiedzialność za kierowanie tą grupą. Ponadto zatrzymanym przedstawiono także zarzuty dotyczące m.in. posiadania narkotyków, wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych czy pomocnictwa do oszustwa oraz oszustwa finansowego - dodaje.

5 osób trafiło do aresztu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
9.63 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro