Reklama
Reklama

Protest przed TVP Poznań. Na demonstrantów czekało serduszko 'Witamy naszych telewidzów, kochamy was wszystkich'

fot. Emil Górny / WTK

To odpowiedź na zwolnienie prezenterki pogody.

W środę podawaliśmy, że według ustaleń Gazety Wyborczej z TVP w Poznaniu zwolniono wieloletnią prezenterkę pogody Patrycję Kasperczak. Kobieta w niedzielę, w trakcie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezentując pogodę miała przyklejone do bluzki serduszko WOŚP. To miało rozzłościć dyrektorkę poznańskiego oddziału stacji.

Także w środę oświadczenie w tej sprawie wystosowała dyrektor poznańskiej TVP Agata Ławniczak - Loba. Jak tłumaczyła, Kasperczak "jest zatrudniona w Oddziale TVP S.A. w Poznaniu na podstawie umowy cywilnoprawnej jako redaktor odpowiedzialny dnia. Natomiast jej umowa dotycząca prowadzenia prognozy pogody wygasła z dniem 31/01/2021 r., z powodu upływu terminu, na który była zawarta".

Takie tłumaczenie nie przekonuje jednak organizatorów protestu z Komitetu Obrony Demokracji, który rozpoczął się o 18.00 przed siedzibą TVP w Poznaniu przy ulicy Serafitek. Akcja odbywała się pod hasłem "TVP! Tego paskiem nie przykryjecie". Brało w niej udział kilkanaście osób. Na bramie TVP Poznań czekało na demonstrantów serduszko z napisem 'Witamy naszych telewidzów, kochamy was wszystkich'.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
23℃
15℃
Poziom opadów:
5.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
8.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro