Reklama

Droga rowerowa wzdłuż Grunwaldzkiej będzie dłuższa

fot. PIM
fot. PIM

Ogłoszono przetarg na budowę ścieżki pomiędzy ulicą Jugosłowiańską i rondem Skubiszewskiego.

- Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca na przeprowadzenie wszystkich robót budowlanych oraz wykonanie oznakowania poziomego i pionowego wraz z wprowadzeniem docelowej organizacji ruchu będzie miał 180 dni od zawarcia umowy. Dzięki realizacji tej inwestycji rowerzyści będą mogli bezpiecznie i komfortowo dojechać z Junikowa do centrum, ponieważ nowy odcinek połączy wybudowane w dwóch ostatnich latach drogi rowerowe od ul. Jugosłowiańskiej do terenów w okolicach Międzynarodowych Targów Poznańskich z drogą łączącą rondo Skubiszewskiego z ul. Malwową na Junikowie - wyjaśnia Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Trasa rowerowa powstanie po północnej stronie ulicy Grunwaldzkiej od ronda Skubiszewskiego do Rumuńskiej oraz po południowej stronie od ronda Skubiszewskiego do Jugosłowiańskiej. Po południowej stronie dodatkowo wymieniona zostanie nawierzchnia chodnika. - Przewidziano też m.in. przebudowę nawierzchni skrzyżowania z ul. Węgorka, na którym - podobnie jak na skrzyżowaniu z ul. Jugosłowiańską - przebudowana zostanie sygnalizacja świetlna. Nasadzenia zieleni planowane są na jesień, która bardziej sprzyja przyjmowaniu się roślin - podają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Oferty w przetargu można składać do 22 lutego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro