Reklama

Wilki zagryzły psa trzymanego na łańcuchu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. mohamed_hassan / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. mohamed_hassan / pixabay.com

Do zdarzenia doszło w powiecie wałeckim, tuż przy granicy z Wielkopolską.

Sprawę opisuje portal asta24.pl. Ostrzeżenie dla mieszkańców przygotował p.o. burmistrza Tuczna. - W związku z otrzymanymi sygnałami o wilkach, które w miejscowości Złotowo pogryzły psa na posesji oraz w miejscowości Martew, gdzie wilki zagryzły psa, a następnie wyciągnęły wraz z łańcuchem do lasu prosimy mieszkańców o zachowanie ostrożności - apeluje Piotr Pierzyński. - Apelujemy do właścicieli psów o nadzór nad nimi podczas spacerów. Przypominamy, że spuszczanie psa ze smyczy w lesie jest zabronione. W przypadku kontaktu z wilkami należy spokojnie się oddalić. Wilki wyczuwając człowieka same się oddalają. Jednocześnie informujemy, że wilki znajdują się pod ochroną i dlatego ich odstrzał jest zabroniony. Proszę Państwa o poważne potraktowanie możliwego zagrożenia - dodaje.

Wilki często pojawiają się w tym rejonie, na granicy województw zachodniopomorskiego i wielkopolskiego. Coraz częściej słychać o nich także bliżej Poznania. W grudniu pisaliśmy o domniemanym ataku wilka na psa na terenie Szczepankowa. Pies musiał przejść operację. I w tym przypadku apelowano do mieszkańców o ostrożność.

Przypominamy, że w Polsce nie zdarzają się ataki wilków na ludzi. W przypadku psów sytuacja wygląda inaczej. Wilk może bowiem traktować psa jako zagrożenie dla jego terytorium.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.08 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro