Reklama
Reklama

Przebudowa skrzyżowania Karpiej i Dworskiej. Będą mogły tam jeździć autobusy

fot. ZDM
fot. ZDM

Skrzyżowanie ulic Karpiej i Dworskie zostanie przebudowane.

W czasie trwających około miesiąca (ostateczny czas realizacji zależy od warunków pogodowych) prac powstanie wywyższone skrzyżowanie na wysokości adresu Karpia 17. Ma ono zmusić kierowców do zwolnienia, co zwiększy bezpieczeństwo pieszych i ułatwi włączenia się do ruchu innym pojazdom.

- Na skrzyżowaniu ulic Dworskiej i Karpiej zmieni się geometria. Dzięki poszerzeniu łuków w przyszłości będą mogły swobodnie przejeżdżać tędy autobusy. Powstaną także sugerowane przejścia dla pieszych (bez pasów, takie jakie występują w większości miejsc np.: w Berlinie) oraz dojścia do nich. Na dojazdach do skrzyżowania zamontowane zostaną także poduszki wyspowe i wybudowane będzie dodatkowe oświetlenie. Koszt inwestycji to 450 382,15 zł i jest ona dofinansowana przez lokalną radę osiedla - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

W związku z pracami, jak informuje Miejski Inżynier Ruchu od 5 lutego do 8 kwietnia 2021 r. (przy niesprzyjających warunkach pogodowych) zawężana będzie jezdnia na wlotach skrzyżowania ulic Karpiej i Dworskiej. Ruch pojazdów prowadzony będzie pod nadzorem osób upoważnionych do sterowania ruchem, a pieszych w rejonie skrzyżowania może odbywać się drugą stroną ulicy.

- W kolejnym etapie, na czas układania nawierzchni asfaltowej i zamknięcia wlotu ul. Karpiej na skrzyżowanie, objazd wytyczony będzie ul. Naramowicką i ul. Dworską, a na czas zamknięcia wlotu ul. Dworskiej objazd ul. Naramowicką i ul. Karpiej. W tym czasie ruch na skrzyżowaniu odbywać się będzie wahadłowo. W końcowym etapie, na czas montażu progów zwalniających na ul. Dworskiej przed skrzyżowaniem ulica ta będzie zwężana połówkowo w rejonie prac - dodaje ZDM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
0℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
86.72 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro