Reklama

Tramwaj na Ratajczaka: specjaliści sprawdzą drgania w okolicznych budynkach

Wizualizacja trasy | fot. Policja
Wizualizacja trasy | fot. Policja

Miasto przygotowuje się do budowy tramwaju w ciągu ulicy Ratajczaka.

Urzędnicy zapewniają, że pomimo powstania torowiska hałas w okolicy się zmniejszy, ponieważ trasa projektowana jest w tzw. "cichej technologii" zakładającej tłumienie drgań i hałasu w dwojaki sposób: zarówno poprzez montowanie maty antywibracyjne, jak i wypełnienie torowiska masą poliuretanową. Zakładany jest także montaż cichej nawierzchni na jezdniach.

- Zastosowanie wspomnianej technologii, ograniczenie ruchu samochodów i zastosowanie cichej nawierzchni zapewnią komfort akustyczny okolicznym mieszkańcom. Hałas powodowany przez ruch uliczny po zakończeniu inwestycji będzie mniejszy niż dziś, mimo wprowadzenia w ulicy tramwaju. Wykonana ekspertyza składać się będzie z części diagnostycznej - pomiarowej i analitycznej - oceniającej uzyskane dane i wyniki w kontekście opracowywanej dokumentacji projektowej dla tego zadania - informuje urząd miasta.

W związku z tym w dniach 8-12 lutego przedstawiciele firmy KOMES sp. z o.o. będą instalować urządzenia pomiarowe w budynkach użyteczności publicznej i budynkach mieszkalnych w uzgodnieniu z zarządcami i właścicielami wspomnianych nieruchomości.

Osoby wykonujące to zadanie będą posiadać odpowiednie zaświadczenie urzędu miasta. W razie wątpliwości mieszkańcy mają prawo poprosić o jego pokazanie.

Budynki objęte pomiarami:
- budynek Arkadii,
- kamienice przy ul. Ratajczaka: 1, 3, 11-17, 21, 31, 39,
- nowa część Biblioteki Uniwersyteckiej,
- kamienica przy ul. Ratajczaka 27 - Św. Marcin 33,
- budynek Wyższej Szkoły Bankowej,
- nowa część Starego Browaru,
- budynek Domu Żołnierza oraz Teatru Muzycznego,
- budynek Izby Rzemieślniczej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.06 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro