Reklama

Członek bojówki Kolejorza skazany. Zgwałcił mężczyznę wibratorem

fot. Tomasz Szwajkowski

Bartosz N., członek bojówki Lecha Poznań "Young Freaks", został skazany na 9 lat więzienia.

Jak informuje Łukasz Cieśla w Głosie Wielkopolskim, Sąd Okręgowy w Poznaniu uznał kibica winnym uprowadzenia, pobicia i gwałtu na innym mężczyźnie, którego dokonano przy pomocy wibratora.

#peselniemaznaczenia #wonderlandpolska Mezoterapia mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

Do zdarzenia doszło w 2015 roku. N., jego kolega Piotr Z. (usłyszał wyrok 14 lat pozbawienia wolności) i czterech innych mężczyzn (nie udało się ich zidentyfikować) uprowadzili mężczyznę, pobili i wywieźli pod Poznań, gdzie doszło do gwałtu wibratorem. Tłem sprawy były rozliczenia za dom, który N. i jego matka sprzedali poszkodowanemu. Kibol twierdził, że został oszukany, a według ofiary N., już po całej transakcji, żądał dodatkowych pieniędzy.

Gwałtem próbowano wymusić przepisanie części majątku ofiary na N. i Z. Zdarzenie nagrano przy pomocy telefonu komórkowego.

Oskarżeni potwierdzili, że doszło do spotkania z mężczyzną, ale w ich wersji chcieli załatwić sprawę w sposób pokojowy i choć miała miejsce bójka (z ciosami wprowadzanymi przez obie strony), to nie było mowy o uwięzieniu i gwałcie.

Głos Wielkopolski podaje, że choć za organizatora uznano N., to surowszy wynik usłyszał Z., m.in. ze względu na kryminalną przeszłość oraz znalezione u niego już po zdarzeniu broń i narkotyki.

Prokuratura domagała się surowszej kary dla obu mężczyzn, a obrona uniewinnienia - reprezentant N. już zapowiedział apelację. Wyrok nie jest prawomocny, ale sąd nakazał aresztowanie skazanych, więc do rozprawy apelacyjnej pozostaną za kratkami. Do pierwszego procesu podchodzili z wolnej stopy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Gdzie ta wiosna? Od deszczu odpoczniemy dopiero w niedzielę
12℃
3℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
13.19 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro