Reklama
Reklama

Tak wyglądała impreza w klubie gejowskim przerwana przez sanepid i policję

fot. widz WTK

W klubie środowiska LGBT przy ulicy Małe Garbary bawiło się w poniedziałek sporo osób.

Do redakcji Telewizji WTK dotarło nagranie z wnętrza klubu. Widać na nim, że na parkiecie bawi się sporo osób:

Przypomnijmy, że w klubie w poniedziałkowy wieczór interweniowali pracownicy sanepidu oraz policjanci. Lokal został otwarty mimo obostrzeń i zakazów. Z relacji czytelników wynika, że pojawiło się tam nawet 40 radiowozów. Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji zapewniał, że funkcjonariusze asystowali sanepidowi i cała akcja przebiegła bardzo spokojnie.

Na facebookowym profilu klubu pojawił się wczoraj jedynie enigmatyczny wpis: "W chwili obecnej trwają w klubie kontrole różnych urzędów. Policja przybyła w asyście kontrolujących urzędniczek i urzędników". Z relacji Gazety Wyborczej, której dziennikarz był w klubie wynika, że właściciel zapowiedział realizację "teledysku" i poprosił wszystkich o zachowanie dystansu, a także zasłanianie ust i nosa. W klubie znajdowało się około 100 osób. Kontrolę miał tu przeprowadzać nie tylko sanepid, ale też Izba Skarbowa.

Sanepid w trakcie kontroli nie stwierdził, by nie przestrzegano w lokalu zaleceń sanitarnych. Zauważono zaledwie jedną osobę bez maseczki. Mimo to inspektorzy nakazali zamknięcie lokalu ze względu na zagrożenie epidemiczne. Właściciel nie zgodził się na podpisanie protokołu pokontrolnego.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW zaktualizował ostrzeżenia o silnym wietrze
16℃
8℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
8.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro