Reklama
Reklama

Komunikacja podczas Konferencji Klimatycznej

fot. KPP Piła
fot. KPP Piła

W środę, 12 listopada, odbyła się konferencja prasowa, na której urzędnicy przedstawili podstawowe zmiany w komunikacji miejskiej z jakimi spotkamy się podczas Konferencji Klimatycznej.

Tego można było się spodziewać - najwięcej utrudnień czeka kierowców, pasażerów i pieszych, którzy muszą poruszać się w okolicach Targów Poznańskich. To właśnie tam spotykać się będą uczestnicy konferencji. I wprowadzi to spore zamieszanie w komunikacji. Piesi nie będą mogli poruszać się chodnikiem na ulicy Głogowskiej (część przyległa do MTP). Kierowcy nie będą moglizatrzymywać samochodów na ulicach: Konopnickiej, Śniadeckich i Orzeszkowej.

Poza tym niektóre pasy ruchu oznaczone będą nazwą "COP 14". W określonych godzinach będą one dostępne tylko dla uczestników Konferencji Klimatycznej. Wszystko to ma umożliwić przedstawicielom państw z całego świata bezproblemowe poruszanie się po mieście.

Pasażerowie poruszający się tramwajami i autobusami nie powinni mieć powodów do zmartwień. W razie wzmożonego ruchu MPK obiecało, że zapewni dodatkowe autobusy w najbardziej zatłoczonych częściach Poznania. MPK uruchomi też dodatkowe linie autobusowe. Linie L i H będą kursować między lotniskiem a centrum miasta. Mają pomóc podróżnym dotrzeć do hoteli. Hotele poza centrum również zostaną "połączone" z MTP dodatkowymi liniami autobusowymi. Ponieważ jest to Konferencja Klimatyczna, do obsługi wszelkich dodatkowych i specjalnych lini autobusowych zostaną użyte autobusy hybrydowe.

Poznaniacy, którzy nie mogą na dwa tygodnie opuścić miasta, będą musieli pogodzić się z utrudnieniami jakie spotkają nas w centrum Poznania. Możemy mieć tylko nadzieję, że kierowcy będą bardziej wyrozumiali niż zwykle i że MPK dotrzyma danego słowa w sprawie dodatkowych autobusów.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro