Reklama
Reklama

WOŚP zebrała już ponad 127 mln złotych! Jak poszła zbiórka w Poznaniu?

fot. Przemysław Łukaszyk

Pierwsze podsumowania 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami.

Niedzielny finał WOŚP zakończył się kwotą zbiórki 127 495 626 złotych. - Nie ma słów, które wyrażą naszą radość, wdzięczność i dumę. Dokonaliśmy dziś rzeczy wydawałoby się niemożliwej. Nie chodzi o rekordy, ale tak się stało, WIELKIE ukłony! - napisała Fundacja WOŚP na Twitterze. W ubiegłym roku na tym etapie WOŚP miała uzbierane 115,3 mln złotych. W tym roku padł więc kolejny, wydawałoby się niemożliwy, rekord. Na dokładne rozliczenie przyjdzie nam poczekać kilka tygodni - wciąż trwają bowiem niektóre aukcje, czy zbiórki do eskarbonek. W zeszłym roku ostatecznie uzbierano 187 mln złotych.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Jak zbiórka przebiegała w Poznaniu?

Sztab przy Politechnice Poznańskiej zadeklarował uzbieranie 333 282,40 złotych. Trwają jeszcze aukcje internetowe, nie jest to więc kwota ostateczna.

Na Łazarzu pobito rekord: uzbierano 197 772 złote. I w tym przypadku wciąż trwają aukcje oraz internetowa zbiórka pieniędzy. Kwota więc wzrośnie.

Swój wynik wciąż podliczają właściciele Golden Retrieverów, którzy od lat uczestniczą w finale WOŚP w Poznaniu. Jak poinformowali, z samych terminali płatniczych mają ponad 10 tysięcy złotych. W 4 z 9 puszek uzbierali nieco ponad 30 tysięcy złotych. Liczenie wciąż trwa.

Sztab na Wildzie w niedzielę wieczorem poinformował o uzbieraniu 55 tysięcy złotych, ale nie jest to kwota ostateczna.

Wyniku zbiórki nie podał jeszcze sztab z poznańskiej Ławicy.


Przypominamy, że podczas 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pieniądze zbierano na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i do diagnostyki głowy. W Polsce i poza jej granicami pieniądze zbierało prawie 120 tysięcy wolontariuszy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
24.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro