Reklama
Reklama

Od poniedziałku ma się otworzyć w Poznaniu 50 restauracji

fot. L.T.

Już otworzyła się pierogarnia Pierożek i Kompocik.

Przed restauracją odbyła się też konferencja Poznańskiej Izby Gastronomii inaugurująca akcję #PoznańskieVeto. Zapraszamy wszystkich gastronomów, przedsiębiorców, całe społeczeństwo mające dość otaczającego nas szaleństwa, niekompetencji i nielogicznych decyzji rządu na konferencje prasową na której wystartujemy oficjalnie akcje #poznanskieveto, przedstawimy wszystkie postulaty, założenia oraz plany Poznańskiej Izby Gastronomii dotyczące tego przedsięwzięcia. Dodatkowo dokonamy otwarcia pierwszej restauracji biorącej udział w akcji #poznanskieveto - zapowiadali dzisiejszą akcję.

W trakcie akcji głos zabrał między innymi Piotr Częstochowski, prezes Poznańskiej Izby Gastronomii. Tu nie chodzi jedynie o przedsiębiorców i gospodarkę, lecz o praworządność. Miarka się przebrała - mówił.

Podczas konferencji ogłoszono, że od poniedziałku ma się otworzyć 50 restauracji w Poznaniu.

Mamy już dość czekania na jakąkolwiek pomoc. Już nie dajemy rady. Nasze dochody sięgają obecnie 10 procent, tego co zarabialiśmy wcześniej. Teraz nie mamy nic, nasza restauracja umiera, miejsca pracy umierają, to w co wkładaliśmy całe serce umiera. My potrzebujemy pomocy - mówił Natan Idczak z restauracji Pierożek i Kompocik. Dlatego postanowiliśmy się otworzyć - dodał i zapraszał klientów.

Całą konferencję można zobaczyć poniżej.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
2.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro