Piotr Tworek: mamy swój cel, musimy odskakiwać od dołu tabeli

Warta Poznań rozpoczęła piłkarską wiosnę od wygranej.

W sobotnie popołudnie Zieloni pokonali 1:0 Cracovię. - Cieszymy się przeogromnie, bo w poprzedniej rundzie byliśmy zbyt gościnni jako gospodarze w Grodzisku i tylko z Wisłą oraz Piastem skasowaliśmy punkty, a to zbyt mało. Te 3 punkty są nam bardzo potrzebne. Mamy swój cel, wiemy o co walczymy i musimy odskakiwać od dołu tabeli - komentował na pomeczowej konferencji prasowej Piotr Tworek.

- Początek meczu był niezły, wyrównany, ale później w nasze szeregi wkradła się nerwowość i Cracovia zaczęła dochodzić do sytuacji, rozrzucała nas z lewej do prawej i nie umieliśmy sobie z tym poradzić. Kluczową, chyba sytuacją meczu była interwencja Lisa po uderzeniu Siplaka, a to było potwierdzenie tego, że Cracovia wyraźnie dochodziła do głosu i bramka wisiała w powietrzu - dodał szkoleniowiec Warty.

Decydujący gol padł w drugich 45 minutach. - W przerwie musieliśmy skorygować ustawienie i powiedzieliśmy sobie jedną rzecz: musimy przesunąć grę wyżej, na połowę przeciwnika, wtedy będzie nam się grać lepiej. Kiełba uderzył przepięknie, zdobyliśmy 3 punkty. Jesteśmy szczęśliwi i w lepszych humorach będziemy przygotowywać się do kolejnego spotkania - podsumował trener Tworek.

Dzięki wygranej po 15 kolejkach Warta ma na koncie 16 punktów i 7 pkt. przewagi na ostatnim w tabeli Podbeskidziem Bielsko-Biała. Górale swój mecz rozegrają jednak dopiero w niedzielę.