Reklama

Kolejny protest w Poznaniu. "Blokujecie aborcję-blokujemy miasto!"

fot. LT
fot. LT

Akcję zapowiedziano na godzinę 18:00.

Manifestacje to pokłosie opublikowanego w środę w nocy w Dzienniku Ustaw wyroku Trybunału Konstytucyjnego, w którym uznał, że aborcja ze względu na ciężkie wady lub nieuleczalną chorobę płodu jest niezgodna z konstytucją.

W sobotę odbędzie się kolejna odsłona manifestacji w Poznaniu. Żądamy dostępu do bezpiecznej, legalnej, darmowej aborcji, dlatego kolejny raz spotykamy się na Placu Wolności i lecimy w miasto!
- piszą organizatorzy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Zaostrzanie przepisów antyaborcyjnych uderza w przede wszystkim najbiedniejsze kobiety, to one borykając się często z problemami lokalowymi, nie będą mogły pozwolić sobie na dokonanie zabiegu w innym kraju, albo prywatnej klinice, o nich należy pamiętać walcząc dziś i im należy się wsparcie i solidarność. Aborcja jest podstawowym prawem socjalnym, a jej zaostrzenie to pogłębianie nierówności społecznych. Nie zgadzamy się na szykanowanie służby medycznej, ponieważ wszystkie i wszyscy jesteśmy ofiarami opresji ze strony władzy, która za nic ma nasze podstawowe i fundamentalne prawa - dodają.

Akcja rozpocznie się o godzinie 18:00 na placu Wolności.

 • Aktualizacja
  sobota, 30.01.2021 r., godz. 19.33
  Aktualizacja
  sobota, 30.01.2021 r., godz. 19.33
  Na placu Wolności w Poznaniu zebrało się dziś kilkaset osób. Po zakończeniu przemówień uczestnicy ruszyli na "spacer" ulicami miasta, skandując tradycyjne już hasła dotyczące opublikowanego właśnie wyroku Trybunału konstytucyjnego. Protestujący dotarli do ronda Kaponiera, gdzie rozproszyli się by je zablokować.
 • Aktualizacja
  sobota, 30.01.2021 r., godz. 21.30
  Aktualizacja
  sobota, 30.01.2021 r., godz. 21.30
  Po blokadzie Kaponiery, protestujący przenieśli się pod siedzibę Radia Poznań (przy Parku Wilsona). Oblali farbą domofon, odpalili petardy a na płocie powiesili tekturowe szydy z hasłami protest. W okna redakcji rzucano śnieżkami. Według dziennikarzy Radia Poznań została podpalona wycieraczka przed wejściem do redakcji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
17.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro