Reklama
Reklama

Naramowice. Największa obecnie inwestycja komunikacyjna w mieście idzie pełną parą. "Cieszy postęp prac"

Położone torowisko w sąsiedztwie osiedla Władysława Łokietka | fot. UMP
Położone torowisko w sąsiedztwie osiedla Władysława Łokietka | fot. UMP

Budowana jest trasa tramwajowa wraz z układem drogowym.

Cieszy postęp prac na całej budowie nowej trasy od pętli Wilczak do ul. Błażeja. Również osoby mieszkające przy przyszłej trasie, czy też te przechodzące lub przejeżdżające w jej pobliżu, widzą przebieg, a przede wszystkim efekty prowadzonych każdego dnia robót. To na co mieszkańcy najbardziej czekają, będzie już możliwe niedługo. Za kilka miesięcy gotowa będzie część do ul. Włodarskiej i tramwaj pojedzie do tego miejsca od pętli Wilczak. Z kolei zakończenie całej inwestycji planowane jest na rok 2022 - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Na całym terenie inwestycji trwają prace w zakresie torowiska, dróg i uzbrojenia terenu. W rejonie pętli Wilczak rozpoczął się montaż pierwszych słupów, na których zawieszona będzie sieć trakcyjna dla tramwajów. Z kolei między ul. Bolka i Jasna Rola wybudowano już torowisko. Dzięki zmienionej organizacji ruchu w rejonie ul. Serbskiej i Włodarskiej przebudowywane są sieci podziemne, a po ich ukończeniu będzie można przystąpić tam do prac nad torowiskiem - przekazują miejscy urzędnicy.

Na placu budowy równolegle toczą się roboty związane z przebudową ul. Naramowickiej. Droga na odcinku między ulicami Serbską a Włodarską oraz w rejonie parku Kosynierów ma już nową nawierzchnię. Z kolei w rejonie ul. Sarmackiej została utwardzona i wyposażona w krawężniki. Wykonawca był już przygotowany na położenie asfaltu, ale plany te pokrzyżowała ujemna temperatura

Na skrzyżowaniu ul. Lechickiej i Naramowickiej prowadzone są prace, w wyniku których powstanie tu dwupoziomowy węzeł komunikacyjny. Aktualnie w budowie jest południowa łącznica węzła wraz z przejazdem tramwajowym. W północno-wschodniej części skrzyżowania dalece zaawansowane już jest nowe rondo, które w ostatnim czasie zyskało wierzchnią warstwę nawierzchni. Powstający tam układ umożliwi dojazd do ul. Dworskiej od strony ul. Lechickiej (kierunek od mostu Lecha) - dodają urzędnicy.

Według wstępnych zapowiedzi uruchomienie trasy tramwajowej do przystanku przy ul. Włodarskiej nastąpi wiosną przyszłego roku, a całości - do ul. Błażeja wraz z układem drogowym - 2022 r.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro