Reklama

Poseł Wróblewski będzie gościem WTK. Jego przeciwnicy zapowiadają protest pod siedzibą stacji

fot. Piotr Kotwicki / WTK
fot. Piotr Kotwicki / WTK

W piątkowy wieczór poseł Prawa i Sprawiedliwości będzie gościem telewizji WTK.

Parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości był jednym z autorów wniosku do Trybunału Konstytucyjnego, po którym zajęto się ustawą aborcyjną. W efekcie orzeczenia wydanego przez TK doszło do faktycznego zaostrzenia prawa aborcyjnego, a po środowym opublikowaniu uzasadnienia i samego wyroku odżyły uliczne protesty.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

W piątek w Poznaniu nie zaplanowano żadnego większego protestu. Na Facebooku pojawiło się jednak wydarzenie pod tytułem "Wróblewski! Powiemy Ci co myślimy!", udostępnione m.in. przez profil Strajk Kobiet Poznań (organizatorem jest profil Strajk Kobiet Swarzędz).

- Dzisiaj o 20:30 na WTK transmitowany będzie program z udziałem Bartłomieja Wróblewskiego, człowieka, który złożył do pseudo Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zakaz aborcji w Polsce. Idziemy pod siedzibę WTK, żeby Wróblewski usłyszał, co myślimy na temat koszmaru, który nam wraz z kolegami pisowcami zgotował! - informują organizatorzy.

Rzeczywiście, poseł Wróblewski pojawi się w programie "Otwarta antena", gdzie gościem będzie również Katarzyna Kretkowska z Lewicy. Tematem rozmowy będą oczywiście zmiany w prawie aborcyjnym.

Do sprawy odniosło się kierownictwo stacji. - Naszą rolą nie jest ocenianie poglądów, a prezentacja stanowiska wszystkich stron sporu. Każdy ma prawo protestować, apelujemy jednak o spokojne i kulturalne zachowanie, a także przestrzeganie zasad dystansu społecznego. Przypominamy ponadto, że w czasie pandemii nasi goście łączą się z nami przez internet, więc posła Wróblewskiego nie będzie w naszym studiu - powiedział nam Dariusz Milejczak, redaktor naczelny telewizji WTK.

  • Aktualizacja
    piątek, 29.01.2021 r., godz. 21.49
    Aktualizacja
    piątek, 29.01.2021 r., godz. 21.49
    Pod siedzibą WTK pojawiło się kilkanaście osób z transparentami. Obyło się bez incydentów, uczestnicy mieli także możliwość zadania posłowi pytań, na które odpowiedział.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze przechodzą nad Wielkopolską. Ulewa także w Poznaniu!
26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
13.19 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro