Reklama
Reklama

Michał Zieliński nowym wojewodą wielkopolskim. Ostatnio kierował oddziałem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

fot. arimr.gov.p
fot. arimr.gov.p

Po kilku tygodniach wakatu na tym stanowisku poznaliśmy w końcu nazwisko nowego wojewody.

- Premier Mateusz Morawiecki, na wniosek ministra Mariusza Kamińskiego, powołał Pana Michała Zielińskiego, dotychczasowego dyrektora wielkopolskiego oddziału ARiMR, na stanowisko wojewody wielkopolskiego - napisał na Twitterze Paweł Szefernaker, wiceszef MSWiA.

Poprzedni wojewoda, Łukasz Mikołajczyk, stracił stanowisko w grudniu. To pokłosie afery związanej z zamkiem w Stobnicy - jego budowę WUW uznał pod koniec listopada za legalną. Służby wojewody podkreśliły jednocześnie, że przy wydawaniu pozwolenia prawo naruszył starosta obornicki.

Następnie MSWiA złożyło wniosek o pozbawienie Mikołajczyka stanowiska, tłumacząc to podjęciem decyzji "sprzecznej z interesem publicznym i wydanej z naruszeniem przepisów prawa". Premier podzielił to stanowisko.

Nowy wojewoda to polityk PiS, m.in. wiceszef struktur tej partii w Pile. Od 2018 roku pełnił funkcję dyrektora wielkopolskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W 2019 roku nie udało mu się dostać do parlamentu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
86.72 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro