Reklama

36-latek znęcał się nad rodzicami. Ojca ciężko ranił ciosem w twarz

fot. Policja

Policjanci ze Śremu zatrzymali 36-latka.

30 grudnia do tamtejszych policjantów zgłosił się mieszkaniec miasta, który zgłosił, że został uderzony przez swojego syna. Cios pięścią spowodował poważne obrażenia twarzy.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

- Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego. W trakcie prowadzonego postępowania funkcjonariusze zgromadzili materiał dowodowy, z którego wynika, że agresywny 36-latek od kilku miesięcy znęcał się nad swoimi rodzicami. Mężczyzna mieszkał z nimi i będąc pod wpływem alkoholu wielokrotnie wszczynał awantury. Właśnie podczas takiej pijackiej burdy dwukrotnie uderzył ojca pięścią w twarz i spowodował u niego poważne obrażenia. Poza tym matkę również uderzał, a nawet dusił rękoma za szyję powodując zadrapania, krwawienia i skaleczenia - relacjonowała podinsp. Ewa Kasińska.

Mężczyzna został zatrzymany 21 stycznia i usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad swoimi rodzicami. 23 stycznia sąd przychylił się do wniosku policji oraz prokuratury i zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt.

- 36-latek, który znęcał się nad rodzicami był już wcześniej notowany. Między innymi w związku z tym, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury i znęcał się fizycznie oraz psychicznie nad swoją konkubiną. Mężczyzna ma na swoim koncie także kradzieże, oszustwo, pobicie i prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości. Odbywał już też kary pozbawienia wolności - wyjaśniła podinsp. Kasińska.

Za popełniony czyn zatrzymanemu grozi 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro